Hexahydrocannabinol (HHC), také známý jako THC, je složkou konopí, která je zodpovědná za psychoaktivní účinky konopí. Je to jedna z nejznámějších a nejdůležitějších složek konopí a dle vícerozdrojů má řadu terapeutických vlastností.

Původ HHC

Hexahydrocannabinol (HHC) je chemická sloučenina z konopí. Byla objevena v roce 1964 americkými chemiky Raphaelem Mechoulamem, Yechieli Gaoni a Havivou Shvo.

Je tedy jedním z mnoha kannabinoidů, které se vyskytují v rostlinách konopí. Tyto kannabinoidy se vyskytují v konopných květech a jsou produkovány konopnými žlázami, které se nacházejí na listech a květech rostliny. Je to látka, která se přirozeně vyskytuje v rostlině, a není běžně laboratorně vytvořena.

Chemická struktura:

HHC je sloučenina s chemickou strukturou C21H30O2, což znamená, že obsahuje 21 uhlíkových atomů, 30 vodíkových atomů a 2 kyslíkové atomy.

Léčebné vlastnosti:

HHC není ještě dostatečně prozkoumanou sloučeninou. Další zdroje na internetu tvrdí, že má řadu léčebných a terapeutických vlastností, včetně analgetického účinku, účinku proti spazmu, účinku proti záchvatům, či proti úzkosti a depresi.

Ale nejsou aktuálně podložené případovými studiemi, takže nejsou plně prokázané.

Legislativa:

HHC je na seznamu zakázaných látek v mnoha zemích, včetně Spojených států, ale v některých zemích je povolen pro léčebné účely nebo je decriminalizován.

Efekty na zdraví:

Při konzumaci konopí s vysokým obsahem HHC mohou být projevy jako zvýšení tepu, zrychlení dechu, zvýšení krevního tlaku, změny vnímání, poruchy paměti a koordinace pohybů.

Tyto efekty jsou obvykle dočasné a nezpůsobují trvalé poškození zdraví, ale při nadměrné konzumaci nebo u lidí s mentálními nebo fyzickými zdravotními problémy mohou být nebezpečné.

Odesílám...
Čtenářská recenze
5 (1 hlas)
Hodnocení komentářem 0 (0 recenzí)