Agregovaná recenze konopného CBG oleje (5 %) CBDSTAR “RECOVERY”

Látky extrahované z konopí se obecně vyznačují velmi dobrými účinky na lidské zdraví. Vedle obecně známého kanabinoidu THC, jehož užívání má mimo jiné také výrazně narkotické účinky, je možné z rostliny extrahovat další látky vyznačující se pozitivním vlivem na zdravotní stav člověka, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska.

Zatímco s látkou CBD, tedy kanabidiol si jako dostupná látka pro prevenci či podporu léčby různých neduhů našel již po světě celou řadu příznivců, další z kanabinoidů – CBG (kanabigerol) se teprve dostává do jejich povědomí.

I přípravky z CBG mohou být pro pravidelné uživatele velmi prospěšné, k dispozici jsou v několika formách včetně speciálních olejů, mezi které patří i olej Recovery od společnosti CBDSTAR.

Co je CBG olej a k čemu slouží

CBG olej je doplněk stravy, jehož složení bylo navrženo tak, aby podporovalo zdraví uživatele v určených oblastech. Jedná se velmi kvalitní a čistý konopný olej získaný prostřednictvím superkritické extrakce CO2.

Přestože se z distribučního pohledu nejedná o léčivo, je stanoveno denní dávkování přípravku a jeho překročení může mít nežádoucí účinky.

Účinky oleje Recovery

Jeho hlavní účinnou složkou je CBG (olej obsahuje 5%), které je doplněno dalšími látkami. Na rozdíl od přípravků s hlavní účinnou složkou CBD jsou produkty s převažujícím CBG aplikovány především s cílem dosáhnout uvolnění a relaxace.

Olej Recovery obě látky kombinuje, což má blahodárný účinek především na nervovou soustavu. Vedle celkové regenerace a uvolnění tlaku (ať už se jedná o svalové tkáně nebo tlak migrenózní) je pak přípravek používán k posílení imunity vůči bakteriálním infekcím, působí protizánětlivě, ulevuje od bolesti, pomáhá zdravému spánku a také zmírňuje zažívací obtíže.

Je velmi dobrým pomocníkem v případě, že si potřebujete odpočinout či při fyzickém nebo psychickém vyčerpání.

Olej zároveň podporuje chuť k jídlo, což je velmi výhodné v případě, že trpíte nechutenstvím, žaludečními problémy, ztrátou chuti k jídlu vyvolanou dlouhodobou léčbou specifickými léčivy či psychosomatického původu.

VIDEO z redakčního rozbalování:

Užívání oleje Recovery (5% CBG)

Přípravek se užívá buď přímo po ukončení fyzické námahy, nebo před spaním (v závislosti na tom, zda má pomoci od vyčerpání nebo navodit uvolnění pomáhající v usínání).

Doporučené množství jedné dávky je 15 mg, tato hodnota však může být upravena na základě konkrétních požadavků (podrobnější instrukce ke stanovení dávky jsou uvedeny v příbalovém letáku přípravku).

Pro dávkování oleje je balení vybaveno kapátkem s ryskou – připravené množství se užívá orálně. Roztok se aplikuje pod jazyk, kde se nechá 30 vteřin působit a následně je možné jej spolknout.

Podrobné složení přípravku

Jedna lahvička oleje Recovery obsahuje 500 mg CBG, které je doplněno dalšími účinnými látkami. Tyto zahrnují především další kanabinoidy – mezi těmi nejvíce zastoupenými jsou CBD, CBN, CBV a CBC.

Společně s kanabidoidy jsou v oleji obsaženy také vitamíny (A, C, E), přírodní terpeny a flavonoidy, esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny, minerály, bílkoviny či vláknina.

Složení je vytvořeno tak, aby na tělo působilo synergickým účinkem – aby se efekt jednotlivých složek vzájemně umocňoval.

Výhody a nevýhody z pohledu uživatelů

Regenerační olej Recovery představuje potravinový doplněk s velmi žádoucími účinky. Pro jeho užívání mluví především výhody, jež spočívají v uvolnění a celkové relaxaci organismu prostřednictvím přírodního přípravku.

Olej je velmi čistý, pokud obsahuje nějaké škodliviny, jedná se o přirozená rezidua.

Hodnocení redakce

Výhody přípravku jsou za mě především v jeho velmi širokém užití – oceňuji hlavně zmírňování bolesti (zejména dlouhodobé či chronické, jako jsou bolesti zad nebo kloubů), problémy se spánkem či zažívání. Mezi nevýhody jiní uživatelé nejčastěji řadí specifickou chuť, která může být pro někoho překážkou v užívání, a poměrně vysokou cenu. Za mě ta chuť nebyla překážkou, pro mě je důležitý výsledek/cíl. A to tu dostanete rozhodně.

Klady

  • Funkční účinek pro regeneraci
  • Jednoduché dávkování
  • Pomohlo s chronickými bolestmi (nejen mně)
  • Vzhled / design celé řady od nich

Zápory

  • Vyšší cenovka (vyrovnaná zase kvalitou)
Odesílám...
Čtenářská recenze
5 (2 hlasů)
Hodnocení komentářem 0 (0 recenzí)